Hot Spots

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 20 października 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan

hot spot1

pdf pobierz mapę 

 

Instrukcja korzystania z sieci Hot-Spot Urzędu Miasta Kraśnik

W celu skorzystania z darmowego dostępu do Internetu należy:
1. Zapoznać się z Regulaminem korzystania z sieci Hot-Spot, dostępnym na oficjalnej stronie Miasta Kraśnik http://www.krasnik.eu oraz na stronie rejestracyjnej Hot-Spot.
2. Włączyć bezprzewodowy interfejs sieciowy w swoim urządzeniu.
3. Wyszukać i połączyć się z jednym z 10 punktów dostępowych sieci Hot-Spot Miasta Kraśnik:

  • UMK_HotSpot_1 - Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84
  • UMK_HotSpot_2 - Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Ks. J. Popiełuszki 1
  • UMK_HotSpot_3 - Park przy ul. Mickiewicza
  • UMK_HotSpot_4 - Rynek Starego Miasta
  • UMK_HotSpot_5 - Boisko „Orlik”, Piaski
  • UMK_HotSpot_6 - Urząd Stanu Cywilnego, ul. Urzędowska 34
  • UMK_HotSpot_7 - MOSiR, ul. Żwirki i Wigury 2
  • UMK_HotSpot_8 - CKiP, ul. Aleja Niepodległości 44
  • UMK_HotSpot_9 - Zalew Kraśnicki 

4. Adres IP dla urządzenia zostanie nadany pod warunkiem, że posiadamy włączone domyślne ustawienia karty bezprzewodowej z uruchomioną opcją "Uzyskaj adres IP automatycznie" oraz „Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”.
5. Otworzyć przeglądarkę internetową. Przy próbie załadowania dowolnej strony internetowej pojawi się okno z prośbą o podanie swojego loginu i hasła (przy dużym obciążeniu sieci okno autoryzacyjne może pojawić się po kilkunastu sekundach). Poniżej przykłady wyglądu okna autoryzacyjnego w popularnych przeglądarkach, takich jak: Opera, Firefox oraz Internet Explorer:

hot spot2

 

hot spot3

hot spot4

6. Jeżeli łączymy się po raz pierwszy i nie posiadamy jeszcze swojego loginu i hasła, należy anulować okno autoryzacyjne, wtedy zostaniemy przekierowani na stronę rejestracyjną. Jeśli strona rejestracyjna nie pojawi się automatycznie, należy ręcznie wpisać jej adres: http://gateway.krasnik lub http://gateway.krasnik/register, gdzie nadajemy swój login i hasło. Podane strony dostępne są wyłącznie w sieci Hot-Spot Miasta Kraśnik, więc nie jest możliwa rejestracja za ich pomocą z ogólnodostępnej sieci Internet.

7. Ważność konta to 7 dni - po upływie tego terminu wymagana jest ponowna rejestracja.

UWAGA: dostęp do strony http://gateway.krasnik/register możliwy jest wyłącznie po podłączeniu się do sieci Hot-Spot Miasta Kraśnik, natomiast nie będzie dostępna będąc podłączonym do usług internetowych innego dostawcy Internetu np. stacjonarnego czy mobilnego.

hot spot5

 

hot spot68. Po rejestracji zaleca się ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej. Od tej chwili można wpisywać w pasek adresu dowolną stronę internetową, np. http://www.krasnik.eu, a w okienku autoryzacyjnym utworzony przez siebie podczas rejestracji login i hasło. Okienko pojawia się tylko raz. Następna autoryzacja będzie wymagana przy następnym połączeniu z siecią Hot-Spot.

9. Zaleca się korzystanie z popularnych przeglądarek internetowych typu: Firefox, Internet Explorer, Chrome (działają one w domyślnej, automatycznej konfiguracji). Jeżeli korzystamy z innej przeglądarki, która nie wspiera automatycznej konfiguracji proxy np. Opera, w związku z tym należy wprowadzić ręcznie położenie pliku z konfiguracją:

Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Sieć -> Serwery proxy -> (w nowym oknie w polu konfiguracji proxy wpisać: http://10.0.0.254/wpad.dat). Po zmianach konfiguracyjnych zaleca się ponowne uruchomienie przeglądarki.

Nieprawidłowe działanie sieci Hot-Spot można zgłaszać drogą elektroniczną na adres: ekrasnik@krasnik.eu

Przypominamy również, że Urząd Miasta Kraśnik nie prowadzi wsparcia technicznego związanego z nieprawidłowym działaniem sprzętu czy oprogramowania Użytkowników (patrz pdf Regulamin).

Najczęściej spotykane problemy oraz sposoby ich rozwiązania:

1. Urządzenie „nie widzi” sygnału sieci Hot-Spot: Karta sieciowa wi-fi urządzenia nie jest włączona lub nie działa w standardzie IEEE 802.11b/g.

2. Urządzenie wyszukuje i łączy się z siecią Hot-Spot, ale występuje błąd, np. konflikt adresów IP: Należy sprawdzić we właściwościach karty sieciowej, czy jest ustawiona na automatyczne pobieranie adresu IP „uzyskaj adres IP automatycznie”.

 hot spot7

Właściwości karty sieciowej

 

hot spot8

Przykład poprawnego pobrania adresu IP

 

3. Przeglądarka pokazuje tylko stronę rejestracyjną, mimo prawidłowego procesu rejestracji i opcjonalnego ponownego uruchomienia przeglądarki: Sprawdź i wpisz nowe ustawienia PROXY przeglądarki (opis powyżej). Można również sprawdzić opcję ” wyskakujące okienka”

4. Powyższe rozwiązania nie przyniosły pozytywnego rezultatu: Przyczyną może być błędne działanie lub niekompatybilność używanej przeglądarki internetowej, należy w takiej sytuacji zainstalować inną polecaną i przetestowaną przez nas przeglądarkę internetową. Kolejną przyczyną może być konfiguracja oprogramowania zabezpieczającego urządzenie Użytkownika.

5. Mimo poprawnego działania Internetu w przeglądarce, cyklicznie pojawiają się nowe okna autoryzacyjne: Należy je anulować i sprawdzić ustawienia działających w tle innych aplikacji, które próbują łączyć się z Internetem.

6. W przypadku dalszych problemów lub błędów: Należy skontaktować się z dowolną firmą informatyczną, ponieważ „Urząd Miasta Kraśnik nie prowadzi wsparcia technicznego związanego z nieprawidłowym działaniem sprzętu czy oprogramowania Użytkowników (patrz pdf Regulamin).”

 

0
0
0
s2smodern