Młodzieżowa Rada Miasta

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 20 października 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan

W kwietniu odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji. Do rady kandydować mogą osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się pod koniec kwietnia. Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania. Do głosowania w wyborach uprawnieni są mieszkańcy w wieku 14-19 lat. Każdy będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Kandydaci na radnych stosowne dokumenty mogą składać w Miejskiej Komisji Wyborczej (Urząd Miasta Kraśnik, pokój 317) w dniach 3-13 kwietnia. Następnie, po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów będzie czas na kampanię wyborczą.

Wybory odbywać się będą w dniach 23-27 kwietnia. Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Lokale wyborcze:

-Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

-Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

-Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

-Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Urzędowska 10

-Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

Zgoda na kandydowanie

Zgoda rodziców/opiekunów na kandydowanie

Lista osób popierających kandydata

Zgoda na przetwarzanie danych

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

 

Plakat MRM

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern