Młodzieżowa Rada Miasta

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 20 października 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan

Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta Kraśnik I kadencji kończy swoją działalność. W piątek, 20 kwietnia odbyła się ostatnia Sesja młodzieżowych radnych.  W spotkaniu udział wzięli goście specjalni m. in. Burmistrz Mirosław Włodarczyk, I zastępca Burmistrza Marzena Pomykalska, Przewodniczący Rady Miasta Jan Albiniak, radny Hubert Trukan, przewodnicząca Rady Seniorów Wiesława Lendzion wraz z członkami Rady Seniorów.

Goście podziękowali młodzieżowym radnym za wspaniałą współpracę i zaangażowanie. Młodzieżowi radni z kolei obiecali, że nadal będą angażować się w sprawy miasta. Podczas Sesji podsumowano działania Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2016-2018 . Burmistrz oraz jego zastępczyni przekazały podziękowania oraz wręczyły pamiątkowe statuetki młodzieżowym radnym. Wszyscy życzyli sobie ponownego spotkania w kolejnej kadencji bądź na innych polach samorządowej działalności. Z pewnością dla wszystkich działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta to okres zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy na temat funkcjonowania samorządu.

Tak dwuletnią działalność podsumowała Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, Maja Sygacz:

 

Sprawozdanie

           
            I kadencja Młodzieżowej Rady Miasta nieuchronnie dobiega końca. Czas zwolnić miejsce nowym przyszłym radnym, by to oni przez kolejne dwa lata byli przedstawicielami kraśnickiej młodzieży.

            Przez dwa lata naszej działalności wiele się zdarzyło, zarówno w mieście, jak i w naszym życiu. Podjęliśmy współpracę z Młodzieżową Radą Gminy z Niedrzwicy, Radą Miasta oraz przede wszystkim z Centrum Kultury i Promocji, wraz z którym mieliśmy szansę utworzyć
i współorganizować Young Fest, teraz już stałą imprezę dla młodzieży. Mogliśmy wybrać lokalizację, atrakcje, a przede wszystkim zapraszane gwiazdy. Czas organizowania Young Fest był niezwykle intensywny, częste spotkania, burze mózgów, mimo początkowego braku doświadczenia zdobyliśmy wiele nowych informacji, umiejętności. Pomoc w tworzeniu oraz przebiegu imprezy była niezwykłym doświadczeniem, mogliśmy angażować w to także znajomych, kraśnicką młodzież.. Jako radni mieliśmy także szansę pomagać także w wielu innych imprezach miejskich, np. Dniach Kraśnika. Dzięki władzom i Radzie Miasta mieliśmy szansę wygłaszać opinie młodzieży, braliśmy udział w spotkaniach organizacyjnych
w związku z obchodami 640-lecia Miasta Kraśnik . Byliśmy proszeni o konsultacje, opinie z czego bardzo się cieszyliśmy, ponieważ mogliśmy być głosem młodzieży, mieć wpływ na to co dzieje się w naszym mieście, na jego przyszłość. Jeździliśmy  również na konferencje, szkolenia. Reprezentowaliśmy młodzież na różnych miejskich uroczystościach, część  z nas zobaczyć można było także podczas rozmów dot. rewitalizacji miasta.

            W działalności samej Rady również wiele się działo. W trakcie naszej pracy konieczna okazała się zmiana Statutu, by Radnym pracowało się lepiej. Powstały komisje wewnętrzne takie jak Komisja Rewizyjna, komisja ds. kultury, sportu i promocji, komisja ds. Współpracy zewnętrznej oraz komisja ds. logo, która zbierała się 2- krotnie, by wybrać logo Rady, wyłonione na drodze zorganizowanego przed nas konkursu, który skierowany był do młodzieży. Reszta komisji spotkała się łącznie 5 razy, a Cała Rada zgromadziła się na XI sesjach. Za nami wiele burzliwych dyskusji, rozmów, trudnych i przyjemnych tematów, jednogłośnych decyzji, sprzecznych zdań, opinii, mniej lub bardziej przyjemnych chwil, a przede wszystkim spotkać, nie tylko tych oficjalnych. Te dwa lata były mimo wszystko okresem ciężkiej pracy, nie obyło się bez pewnych trudności i problemów. Jako pierwsi Młodzieżowi Radni w naszym mieście nie do końca wiedzieliśmy co robić, nie mieliśmy doświadczenia. Potrzebowaliśmy trochę czasu i pomocy by się wdrożyć.
           

            Możliwość bycia częścią Rady była niezwykłym doświadczeniem. Jako Radni zdobyliśmy wiele nowych umiejętności przy organizacji imprez, nauczyliśmy się kreatywnego  myślenia, pracy w grupie. W naszej działalności konieczna była umiejętność kulturalnego wygłaszania swoich opinii, poglądów, publicznego wypowiadania się. Poznaliśmy wiele nowych terminów i pojęć związanych z naszą działalnością. Takie umiejętności niewątpliwie przydadzą się w przyszłości, nasze CV może zostać wzbogacone, a zdobyte doświadczenie ułatwi późniejszą pracę. Ale przede wszystkich poznaliśmy wielu nowych ludzi, nie tylko znajomych. Pracownicy Biura Rady oraz Urzędu wykazali się ogromną wyrozumiałością, cierpliwością i życzliwością, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

            Kończąc, jedyne co można powiedzieć, tak krótko i na temat, to to, że było warto. Mamy nadzieję, że nasi następcy zrobią jeszcze więcej, będą mieli wiele nowych, własnych pomysłów, ale nie zapomną też o naszych. Kto wie, może część radnych postanowi kontynuować swoją działalność, służyć będzie pomocną dłonią i słowem dla przyszłych Radnych.

ostatnia sesja mrm1

 

ostatnia sesja mrm2

 

ostatnia sesja mrm3ostatnia sesja mrm4

 

 

0
0
0
s2smodern

Dwuletnia kadencja Młodzieżowej Rady Miasta dobiega końca. Przygotowywane są wybory do Rady  II kadencji. 

Miejska Komisja Wyborcza, powołana na potrzeby tych wyborów zdecydowała się przedłużyć termin przyjmowania kandydatur do 11 maja.

Kandydować mogą osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób. Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania (czyli mieszkańców Kraśnika w wieku 14-19 lat.

W wyborach, które odbywać się będą w dniach 28 maja – 5 czerwca  każdy głosujący będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Będą to :

28 maja  -Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

29 maja -Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

30 maja -Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

4 czerwca -Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Urzędowska 10

5 czerwca -Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

Zgoda na kandydowanie na Radnego 

Zgoda rodzica na kandydoawanie 

Wykaz osób popierających kandydata 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych 

Oświadczenie o miejscu zamieszkania 

 

plakat MRMmaly

 

0
0
0
s2smodern

W kwietniu odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji. Do rady kandydować mogą osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się pod koniec kwietnia. Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania. Do głosowania w wyborach uprawnieni są mieszkańcy w wieku 14-19 lat. Każdy będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Kandydaci na radnych stosowne dokumenty mogą składać w Miejskiej Komisji Wyborczej (Urząd Miasta Kraśnik, pokój 317) w dniach 3-13 kwietnia. Następnie, po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów będzie czas na kampanię wyborczą.

Wybory odbywać się będą w dniach 23-27 kwietnia. Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Lokale wyborcze:

-Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

-Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

-Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

-Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Urzędowska 10

-Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

Zgoda na kandydowanie

Zgoda rodziców/opiekunów na kandydowanie

Lista osób popierających kandydata

Zgoda na przetwarzanie danych

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

 

Plakat MRM

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie zawiadamiam, że III zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik I kadencji odbędzie się 11 października 2016 r. (wtorek) o godz. 1530 w Urzędzie Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84 (III piętro – sala konferencyjna).

Proponowany porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu II sesji Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.
 4. Interpelacje radnych.
 5. Odpowiedzi na interpelacje.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnej.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołów problemowych Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Rewizyjnej oraz jej przewodniczącego.
 9. Wniosek Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik do Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmiany Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.
 10. Dyskusja w sprawie wniosków do budżetu Miasta Kraśnik na rok 2017.
 11. Wolne głosy.
 12. Zakończenie obrad sesji.

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik

Maja Sygacz

 

mrm 3

 

0
0
0
s2smodern

Uprzejmie zawiadamiam, że II zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik I kadencji odbędzie się 07 czerwca 2016 r. (wtorek) o godz. 1500 w Urzędzie Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84 (III piętro – sala konferencyjna).

 

Proponowany porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu I sesji Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.
 4. Wręczenie przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Kraśniku zaświadczeń o wyborze na radnego
 5. Ślubowanie radnych.
 6. Interpelacje radnych.
 7. Odpowiedzi na interpelacje.
 8. Dyskusja dotycząca imprezy Young Festival – 27.08.2016 r.
 9. Omówienie kalendarza imprez kulturalnych w miesiącach: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.
 10. Wolne głosy.
 11. Zakończenie obrad sesji.

 

mlodziezowa rada 3

0
0
0
s2smodern

WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA KRAŚNIK

Lp. Imię i Nazwisko Liczba oddanych głosów na kandydata Został wybrany
 1. Nastarowicz Marcin 79 TAK
 2. Bnyamin Nicol 74 TAK
 3. Maziarz Artur 68 TAK
 4. Sowa Patryk 50 TAK
 5. Zugaj Filip 49 TAK
 6. Jach Julia 48 TAK
 7. Madras Mikołaj 41 TAK
 8. Klucznik Wojciech 40 TAK
 9. Drozd Klara 39 TAK
 10. Skowera Klaudia 39 TAK
 11. Reluga Bartłomiej 37 TAK
 12. Osojca Bartosz 36 TAK
 13. Wójtowicz Paweł 31 TAK
 14. Pielaszkiewicz Maciej 30 TAK
 15. Szutta Maciej 30 TAK
 16. Sygacz Maja 26 TAK
 17. Jarosz Aleksandra 25 TAK
 18. Gozdalska Kinga 19 TAK
 19. Orzeł Daniel 19 TAK
 20. Krawiec Maciej 18 TAK

 

mrm kandydaci

 

pdf Protokół Komisji Wyborczej w sprawie wyników wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

0
0
0
s2smodern

W kwietniu odbędą się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Do rady kandydować będą mogły osoby w wieku od 14 do19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się pod koniec kwietnia.

Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania.

Do głosowania w wyborach uprawnieni będą mieszkańcy w wieku 14-19 lat. Każdy będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Kandydaci na radnych stosowne dokumenty mogą składać w Miejskiej Komisji Wyborczej (Urząd Miasta Kraśnik, pokój 317) w dniach 1-8 kwietnia. Następnie, po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów będzie czas na kampanię wyborczą.

Wybory odbywać się będą w dniach 22-26 kwietnia. Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Lokale wyborcze:

-Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

-Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

-Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

-Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, ul. Urzędowska 10

-Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

 

Zgoda na kandydowanie

Zgoda rodziców na kandydowanie osoby niepełnoletniej

Lista osób popierających kandydata

Kalendarz wyborczy

Zgoda na przetwarzanie danych

 

wybory MRM

 

 

 

0
0
0
s2smodern

W kwietniu odbędą się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Powołanie młodzieżowej rady jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi i systematycznego angażowania jej w życie swojej społeczności. Możliwość powstania Młodzieżowej Rady przewiduje uchwała podjęta przez Radę Miasta pod koniec lutego. Statut Młodzieżowej Rady oraz sposób jej wyboru został wypracowany podczas spotkań z młodzieżą, odbywających się w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

- Dobrze działający samorząd możliwy jest jedynie wtedy, gdy obywatele są zainteresowani sprawami publicznymi i włączeni w podejmowanie decyzji – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. Konsultowanie działań władz z mieszkańcami jest gwarantem tego, iż decyzje te zgodne będą z oczekiwaniami ich adresatów.

Do rady kandydować będą mogły osoby w wieku od 14 do19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się pod koniec kwietnia.

Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania.

Do głosowania w wyborach uprawnieni będą mieszkańcy w wieku 14-19 lat. Każdy będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Na początku kwietnia będzie można zgłaszać kandydatów na radnych. Następnie, po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów będzie czas na kampanię wyborczą a pod koniec kwietnia odbędą się wybory. Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi.

 

mlodziezowa rada konsultacje

0
0
0
s2smodern