Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 20 października 2021    |    Imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan

Wiadomości

W dniach 13-14 kwietnie 2019 roku  na zalewie w Kraśniku odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Kraśnika pod Patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik. Łowienie rozpoczęło się o godzinie 8.00 i trwało do godzin popołudniowych. W zawodach wzięło udział kilkudziesiąciu wędkarzy z całego województwa.

Zawody odbyły się w systemie „na żywej rybie”, czyli wszystkie złowione ryby były wpuszczane z powrotem do wody. 

Nagrody i puchary na podsumowanie rywalizacji wręczył zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, Piotr Janczarek. Organizatorem zawodów był Polski Związek Wędkarski. 

wedkarstwo1

wedkarstwo3

wedkarstwo2

0
0
0
s2smodern

13 kwietnia odbyła się w kościele pw. WNMP msza święta w intencji ofiary zbrodni katyńskiej popełnionej przez NKWD w 1940 r. Po mszy burmistrz Wojciech Wilk, wspólnie z kraśnickimi radnymi, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami w kościele pw. WNMP upamiętniającymi polskich żołnierzy i policjantów, ofiary zbrodni katyńskiej.

Co roku 13 kwietnia obchodzimy rocznicę tej potwornej eksterminacji dokonanej na rozkaz władz sowieckich, w której wymordowano blisko 22 tys. obywateli Rzeczpospolitej, w tym kilkanaście tysięcy oficerów i policjantów z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Wśród ofiar byli również bohaterowie związani z ziemią kraśnicką. Cześć ich pamięci!

rocznica katynska

0
0
0
s2smodern

Burmistrz Wojciech Wilk wręczył 12 kwietnia stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców i ich trenerów. Wyróżnienia otrzymali sportowcy i szkoleniowcy, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w 2018 roku

Uroczyste wręczenie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6. Artystycznym akcentem wydarzenia był występ Julii Chmielarskiej, uczestniczki programu „The Voice of Kids”.

Burmistrz wręczył stypendia, dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców zawodników wspólnie z radnymi z Komisji Kultury, Sportu i Dialogu Społecznego Rady Miasta Kraśnik  - Zbigniewem Bartysiakiem i Krzysztofem Ślusarzem.

Te stypendia to dowód uznania dla zdolnej i gotowej do ciężkiej pracy młodzieży, dla klubowych działaczy i trenerów, a także rodziców utalentowanych młodych kraśniczan – mówił Wojciech Wilk. - Bardzo się cieszę, że nasz lokalny sport często oznacza wielkie sukcesy na polskich i międzynarodowych arenach, a co za tym idzie promuje nasze miasto. 

Nagrodzeni sportowcy i trenerzy:

Uczniowski Klub Pływacki Fala Kraśnik: Maciej Krawiec, Błażej Paszkowski, Paweł Bucoń, Zofia Szewczyk, Wojciech Siekaczyński, Oskar Miazga, Patryk Kasperski, Rafał Wójcik, Artur Siekaczyński, Filip Bożek, Milena Sosnówka, Oliwia Sosnówka, Łukasz Borsuk, Piotr Borsuk, Aleksandra Kaproń, Milena Machulak, Maja Machulak, Mateusz Masiak, Anna Wilk, Gabriela Surowiec, Amelia Wysocka, Mariusz Kwietniewski (trener), Grzegorz Mazurek (trener)

Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy: Julia Pietras

Uczniowski Klub Sportowy Biało – Czarni: Jakub Biskup, Szymon Wnuk

Klub Sportowy „Za Bramą”: Oskar Mikołajczak, Marcin Machul (trener)

Kraśnicka Akademia Taekwon-do: Jakub Kalinowski, Oliwier Wojtaszek, Oliwia Ostrowska, Marcin Olszówka (trener)

LUKS „Suples”: Eryk Michalak, Renata Nieściur, Jakub Michalak, Jakub Dwornikiewicz, Jakub Szymula, Bartłomiej Flis, Agata Ćwikła, Daniela Tkahuk, Klaudia Polak, Rafał Śmiech, Julia Łochowska, Klaudia Czyzio, Maksym Koshelevych, Wojciech Kurzyna

MKS przy PG1: Martyna Ostrowska, Aleksandra Kosz, Monika Dudek, Aleksandra Sokołowska, Izabela Zapalska, Katarzyna Gugała, Zuzanna Markiewicz, Sandra Kulesza, Weronika Ciepła, Łucja Ładziak, Kacper Ołownia, Karol Kawa, Dawid Cieślik, Adam Skica, Krzysztof Kufel, Marcin Wójtowicz, Wiktoria Ciepła, Mieczysław Biernacki (trener), Michał Wojcieszkiewicz (trener), Andrzej Zdenicki (trener)

Szkolny Klub Biegowy: Dominika Wiśniewska – Ulfik, Kamil Jastrzębski, Michał Biały, Kamil Młynarz, Zbigniew Biały (trener), Piotr Biały (trener).

styp2

styp3

0
0
0
s2smodern

13 kwietnia o godz. 18:00 w kościele pw. WNMP odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. 

katyn 2019

0
0
0
s2smodern

W dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r. odbędą się zawody wędkarskie pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik organizowane przez Polski Związek Wędkarski. Organizatorzy spodziewają się licznej, około 80 osobowej grupy uczestników. Z uwagi na to, oraz w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających nad zalewem podjęto decyzję o czasowym zamknięciu dla osób trzecich odcinka grobli, gdzie będą odbywały się zawody. Dotyczy to odcinka równoległego do ul. Urzędowskiej. Fragment grobli niedostępny będzie w dniach 13 i 14 kwietnia, w godzinach 8:00 - 16:00. Zamknięty odcinek zostanie przez organizatorów odpowiednio oznakowany. 

zalew wedkarze

0
0
0
s2smodern

W ramach Dnia Świadomości Autyzmu odbyła się w Kraśniku akcja "Milion swingów dla autyzmu" w ramach której wykonywano swingi - czyli ćwiczenia specjalnymi odważnikami.

W wykonywaniu swingów mogli wziąć udział wszyscy chętni. Każdy, kto czuł się na siłach mógł w dowolnym momencie dołączyć i dołożyć swoją "cegiełkę" do powtórzeń wykonanych w Kraśniku. Wszystkie były na bieżąco liczone i zostaną podane do ogólnopolskiego sztabu akcji. Za każdy wykonany swing sponsorzy przekazują 7 gr - zebrane środki są przeznaczone na terapię dzieci ze spektrum autyzmu.

Kraśniczanie wykonali ponad 94 tys. swingów, zebrano także 2 tys. zł w do puszek.

Podczas wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 6 odbywała się też charytatywna zbiórka na potrzeby uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, kiermasz ciast oraz licytacja obrazu. Akcji towarzyszy wystawa prac plastycznych związanych z Dniem Świadomości Autyzmu, wykonanych przez uczniów. Przygotowano też pokaz samochodu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły także bawić się na trampolinach.

Organizatorami wydarzenia są  Klub GetGym Kraśnik, Drużyna Sportowa Monkeys Team oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku.

swing1\

swing2

swing3

swing5

swing4

0
0
0
s2smodern
Centrum Kultury i Promocji wraz z Miastem Kraśnik i Kraśnicką Izbą Gospodarczą zaprasza mieszkańców miasta i okolic na Kraśnicki Ryneczek Różności.
Idea ryneczku skierowana jest do osób które chcą nabyć, bądź sprzedać wszelkiego rodzaju starocie, od naczyń i sztućców przez drobne urządzenia AGD, winylowe płyty, kasety, elektronikę, książki, czy używane ubrania, zabawki i meble. Kraśnicki Ryneczek Różności daje taką możliwość, całkowicie za darmo!
 
Startujemy 14 kwietnia o godzinie 08:00.
 
rynek14 kw
0
0
0
s2smodern

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "(NIE)ZNANY KRAŚNIK". Tym razem ma ono tytuł "Życie w czasach Zagłady. Polacy a Żydzi w okupowanym Kraśniku".  Dr Dominik Szulc opowie  o stosunkach polsko-żydowskich w Kraśniku podczas okupacji hitlerowskiej. Jaką postawę wobec Zagłady Żydów przyjęli kraśniczanie? Jak oceniali ją sami Żydzi, ocaleni z Holocaustu, a jak przedstawiali ją Polacy? 
Spotkanie odbędzie się w  filii nr 1 MBP w Kraśniku, ul. Zielińskiego 3, w piątek, 5 kwietnia o godz. 16.45.

spotk szulc 5 kw

0
0
0
s2smodern

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza nabór w programie „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. W programie dofinansowana może zostać renowacja grobów i cmentarzy wojennych a także prowadzenie działań naukowych upowszechniających wiedzę na temat wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem.

Wnioski można składać w terminie do 29 marca 2019 roku. Formularze dostępne są na platformie EBOI.

O dofinansowanie ubiegać się mogą samorządowe instytucje kultury (z wyjątkiem tych współprowadzonych przez ministra oraz jednostki samorządu terytorialnego) organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne.

Szczegóły, regulamin konkursu oraz formularze potrzebne do złożenia wniosku dostępne są na stronie http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/programy-ministra/programy-mkidn-2019/groby-i-cmentarze-wojenne-w-kraju.php

lipowa cmentarz

Na zdjęciu kraśnicki cmenatrz z okresu I Wojny Światowej przy ul. Lipowej

0
0
0
s2smodern